BİLGİSAYAR TEKNOLOJİLERİ BÖLÜMÜ
BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI PROGRAMI
BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI
PROGRAM HAKKINDA

Program 2001 yılında açılmış olup ilk mezunlarını 2002-2003 eğitim öğretim yılında vermiştir. Öğrencilere genel olarak Teknolojinin Bilimsel İlkeleri, Temel Bilgisayar Bilimleri ve Programcılık konularında dersler verilmektedir. İkinci yıl öğrenciler hazırladıkları projeler ile edindikleri bilgi ve deneyimi proje sorumlusu akademik personelin gözetimi altında değerlendirme fırsatı bulmakta ve öncelikli olarak uygulamaya yönelik bir getirisi olacak projeler üzerinde çalışmaktadırlar. 
 
Öğrenciler dersleri okul bünyesindeki derslik ve bilgisayar laboratuarlarında teorik ve uygulamalı olarak görmekle birlikte, gerek görüldüğü takdirde Merkez Kampüste bulunan olanaklardan da yararlanma imkanına sahiptirler. İki yıl süren eğitim ve öğretim faaliyetlerinden sonra ön lisans programından "Tekniker" olarak mezun olan öğrenciler kamu ve özel sektör kuruluşlarında iş bulma imkânına sahip olmaktadırlar. 
 
Son yılların en hızlı gelişen sektörlerinden olan ve bu özelliğini gelecekte de sürdürmesi beklenen bilgisayar ve bilişim alanı, mezun olan öğrencilere edindikleri bilgi ve deneyimi değerlendirme açısından oldukça iyi bir saha oluşturmaktadır. 
 
Mezun öğrenciler DGS sınavına girdikleri ve başarılı oldukları takdirde alanları ile ilgili herhangi bir lisans programına kontenjan dahilinde geçiş yapma imkânına da sahiptirler. 

Bölüm Öğretim Elemanları:
Öğr.  Gör. Fahrettin AKA (Bölüm Başkanı)